ماجراهای تحصیل در کانادا

سلام. نویسنده این وبلاگ سعیش بر آن بوده است که تجربیات، اتفاقات و ماجراهای آموزنده و مفیدی را که در این مسیر تحصیل در خارج از کشور (کانادا) با آنها مواجه گشته است در اختیار خوانندگان عزیز قرار دهد. شاید مفید فایده واقع گردد. إن شاءالله... آمین!

ماجراهای تحصیل در کانادا سلام. نویسنده این وبلاگ سعیش بر آن بوده است که تجربیات، اتفاقات و ماجراهای آموزنده و مفیدی را که در این مسیر تحصیل در خارج از کشور (کانادا) با آنها مواجه گشته است در اختیار خوانندگان عزیز قرار دهد. شاید مفید فایده واقع گردد. إن شاءالله... آمین!

سلام

بی مقدمه می روم سر اصل مطلب:

دانشگاه وسترن انتاریو نام خود را به دانشگاه وسترن تغییر داد ناراحتگریه

چرا ناراحتم؟ خب در فارسی اش اتفاق خاصی نمی افتد چون در هر دو حالت بین همه به « وسترن » یا « uwo » معروف بود. اما وقتی brand اش در زبان انگلیسی عوض شد، کلی تو ذوقمان خورد ناراحت

اول بود: University of Western Ontario

الآن شده یا می خواهد بشود: Western University

آرمش هم عوض شده. اولش مناره قدیمی ترین ساختمان دانشگاه یعنی

University College که دانشکده Art and Humanities است* آرمش بود. این عکس پایین:

 

 


 الآن شده این پایینی نچسب: ناراحتقهر

 

 

دیدید حق داشتیم ناراحت شویم؟ گریه

به من و ما چه؟ ما وقتی پذیرش گرفتیم از دانشگاه وسترن انتاریو بورس گرفتیم، صد سال هم بگذره این دانشگاه برای من وسترن انتاریو نام دارد و دیگر هیچ. قهر

به همین دلیل هم در لینک دانشگاه در سمت چپ وبلاگ اسمش را عوض نکردم و نخواهم کرد. حکماً در این فقره نباید شکی به دل راه داد.

یاعلی!

* اینجا برای اینکه رشته های علوم انسانی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، قدیمی ترین ساختمان دانشگاه را نیز ساختمان دانشکده علوم انسانی و هنر کرده اند و حتی آرم دانشگاه هم مناره ساختمان مزبور بود. البته ناگفته نماند که به همان دلیل بالا سختگیری های تحصیلی هم در بخش علوم انسانی نسبت به علوم طبیعی و مهندسی و علوم پایه بیشتر و شدیدتر است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: غریبانه


تاريخ : یکشنبه ٩ بهمن ۱۳٩٠ | ٢:۱۱ ‎ق.ظ | نویسنده : دانشجو | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.