تجربه کسب کنی

در کمال خونسردی و با خوشرویی تمام استاد مذکور رو به من کردند و گفتند: این دیگه مشکل شماست!!! این شکلک خنده چهره استاد بود هااااااااااا! نه من!
و من همین طوری مانده بودم که چه کنم. آن هنگام بود که فهمیدم چقدر خوب است آدم بعضی وقتها تشنه شود، گرسنه شود. چون استاد در ادامه به من گفت: شما تشنه نیستید؟ برویم چیزی بنوشیم. ( فکرتان منحرف نشود، منظورش چایی یا قهوه بود. موارد خاص برای جمع های خاص خودشان است. نه هنگام قرار ملاقات با یک دانشجو! نمی گویم همیشه اینگونه است اما من که تابحال ندیده ام و نمی توانم نظری در این باره بدهم.)
و البته گفت: سگ را با خودم نمی برم که! به هر حال، رفتیم و به خیر گذشت.
غرض از نقل این حکایت این بود که:
ای تمام کسانی که می خواهید بروید خارج از کشور و یا از سگ می ترسید و یا از سگ بخاطر عقاید مذهبی تان دوری می کنید!
همیشه آمادگی رویارویی با سگ را داشته باشید. نمونه ای از موارد عبارتند از:
1- هنگام باز شدن در آسانسور که بهتر است هر قدر هم که عجله داشته باشید کمی با فاصله بایستید که هر آن ممکن است سگی با صاحبش در آسانسور باشد و بخواهند بیرون بیایند، یا برعکس: شما داخل باشید و آنها بیرون و بخواهند وارد شوند. خدا این دومی را نصیب هیچ بنده حساس به سگی نکند إن شاءالله. چون فضای آسانسور محدود است و قبل از اینکه شما زبان بند آمده تان قفلش شکسته شود که بخواهید به یک زبان خارجی بگویید من از سگ می ترسم یا بخواهید اقدامی کنید و مثلاً از آسانسور بیرون بیایید که اول آنها مسافرت کنند بعد شما، کار از کار می گذرد و به قول فرانسوی ها سیب کرمو می شود و راه مفری برایتان باقی نمی ماند. اما وقتی قضیه برعکس است و شما بیرون هستید به دلیل انبساط فضا ( قضیه فیزیکی شد ) می توانید سریع تر عکس العمل نشان دهید. بارها برایم پیش آمد کرده که می خواستم سریع به اتوبوس برسم و وقتی در آسانسور مجتمع مسکونیمان باز شده با فردی روبرو شده ام که دو فقره یا دو رأس ( واحد شمارش سگ چیست؟) در کنارش بودند و از حالت چهره من طرف فهمیده است که سگ گریز هستم و در را بسته و رفته. و این برخلاف مقررات مجتمع های مسکونی است که نباید سگ داخل خانه ( البته در مجتمع های ما) نگهداری کنند. اما بعضی ها اشتهایشان بسیاااااااااار قوی است و به یک سگ قناعت نمی کنند که: یک بار در دانشگاه دانشجویی با سه ( واحد شمارش سگ) سگ آمده بود که دو تایشان گرگی بود و یکی معمولی. سه سگ که از شکل و شمایلشان هویدا بود که اگر افسارشان می گسیخت، می شدند افسار گسیخته  و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...
2- مورد دوم: اتوبوس های واحد است که با اینکه جلوی در ورودی نوشته است:
No pets allowed یعنی ورود حیوانات ممنوع! اما چندین بار بنده خدایی با سگش آمده است و بدون هیچگونه مشکلی نشسته است. چرا؟
تنها کسانی اجازه ورود به اتوبوس با سگ را دارند که نابینا باشند و سگ به عنوان راهنما یا همان guide همراهیشان کند. ممکن است ببینید روی بندی که به شکم سگ وصل شده است نوشته شده: working dog . فکر نکنید که اینها سگ های کارگر هستند، بلکه سگ های راهنما هستند برای نابینایان.
3- موارد دیگر هم که ممکن است هر جایی با انواع و اقسام سگها مواجه شوید.
نکات اخلاقی:
- از هم اکنون آمادگی رویارویی با سگ را داشته باشید اولاً!
- هنگام انتخاب استاد راهنما اگر دپارتمان اجازه داده باشد که به سرعت برق و باد مجبور به انتخاب استاد راهنما نباشید، شما هم عجله ای به این کار نداشته باشید تا حساب و کتاب هایتان را بکنید و همه را یا خیلی ها را ببینید و بعد تصمیم بگیرید. شاید خیلی ها سگ داشته باشند هاااااااااا! بعداً نگویید نگفتم.
- مورد آخر هم همین الآن یادم رفت
(هنگام ویرایش متن یادم آمد: می خواستم از هاپو کومار بگویم. من عاااااااشق این سگ خونه مادربزرگه بودم. )
تنها عکسی که از این حیوان نجیب پیدا کردم همین بود:


خدا یارتان...
* روزهای اول عرض کرده بودم که موارد استفاده من از شکلک تعجب () افزایش خواهد یافت. خاطرتان هست؟ خب، اینجا نمونه اش را مشاهده فرمودید
** قدرت فکر را می بینید؟ می بینید خدا چه قدرتی به انسان داده است که در عرض چند ثانیه و صدم ثانیه می تواند این همه موضوع را از ذهن بگذراند؟ اینها شوخی نیست هااااااااا! اما مثل هواست، از بس که همیشه اینطوری بوده فراموشمان می شود که چه قدرتی داریم در مقام انسان!
 
/ 7 نظر / 55 بازدید
مرجان

واحد شمارش سگ قلاده است، الیت اهمیتی هم نداره چون عملا در موقع جرف زدن نمی گیم یه قلاده سگ دیدم میگیم یه سگ دیدم[چشمک] این مورد سگ پشت در در همین ایران خودمون برای من اتفاق افتاد در همین شهر ما که من اصلا فکرش رو هم نمی کردم و با دیدنش یه سکته ناقص کردم[زبان] ولی روزای بعد دیگه نترسیدم خوشبختانه ولی کلا تجربه جالبی می باشد[نیشخند]

بهناز

[خنده] خیلی بامزه بود. مخصوصا اون هاپو. درضمن واحد شمارش سگ قلاده است

امین

داستان هایتان روز به روز خواندنی تر می شوند...

محمد

آفرین به شجاعت شما در پایداری بر عقاید تان. والبته ابراز ترس[لبخند]

مرجان

اره خدا حفظ شون کنه[گل]

سبا حق طلب

سگ اگر خیس نباشد نجس نیستا.اطلاعات دینی من این را می گوید[لبخند]

مرضیه

عزیز دلم. خواهر خوبم. واحد شمارش سگ قلاده اس. قلاده