خلاصه معرفی دانشگاه تورونتو و وسترن و خیلی چیزهای دیگر...

این آخرین اطلاعات بنده درباره ranking دانشگاه های جهان است:
دانشگاه تورونتو مقام 16 را به دست آورده است. این در حالیست که اگر دانشگاه های امریکایی را کنار بگذاریم دانشگاه تورونتو در بین دانشگاه های غیر امریکایی پس از آکسفورد و کمبریج در رتبه سوم جهانی ایستاده است. کتابخانه دانشگاه تورونتو اولین کتابخانه در بین دانشگاه های کانادایی است با 8 میلیون نسخه کتاب. چیزی بیشتر از دو برابر جمعیت شهرش. و پنجمین کتابخانه در بین کتابخانه های امریکای شمالی است.
این از این که اگر خواستید دانشگاه خوبی در فهرست خودتان قرار دهید برای پذیرش این یکی را هم به شدت و حدّت در اولویت قرار دهید. البته بحث اینست که وقتی کسی یا جایی رتبه خوب آورد پس منتظر عشوه و ناز و طاقچه بالا گذاشتن هایشان نیز باشید.
ناگفته نماند که کتابخانه دانشگاه وسترن انتاریو هم در بین 4 کتابخانه برتر کانادا قرار دارد و دانشجوهایشان هم از محیط وسترن و تحصیل در آن ابراز رضایت می کنند.
شایان ذکر است که چون رشته های علوم انسانی برایشان بیشتر اهمیت دارد سختگیری هم در این دانشکده بیشتر از جاهای دیگر است. دانشجویان علوم انسانی از قبیل رشته های زبان، زبان شناسی، فلسفه و ... به این مهم توجه کافی مبذول بدارند. بعداً نگویید اینها را نگفته بودی، با حرفهایت آمدیم و دیدیم سرمان کلاه رفته است هاااا!
با کسی که شوخی یا تعارف نداریم که! همه جوره اش را باید بدانید تا با یک دید باز اقدام کنید. ماجرای بورس و اینکه تابستان ها مثلا در رشته خود ما به مدت 4 ماه پول نمی دهند و جنابعالی ها باید از جیب مبارک بخورید و یا به دنبال RA شدن (Research Assisstant) باشید یا به دنبال یک کار دیگر و اینها را نیز که قبلاً مفصل توضیح داده ام.
ذکر این نکته هم حائز اهمیت است که برای تحصیل در خارج از کشور (نمونه آماری: کانادا) ارائه مدرک آیلتس آکادمیک هم جزو اهم واجبات امور است و ناگزیر از آن هستید. البته دانشجویان مطالعات فرانسه که زبان کشورشان انگلیسی نباشد می بایست طی این 4 سال مدرک تافل را نیز ارائه دهند. مگر اینکه در این 4 سال اقامت بتوانند اقامت بگیرند و کانادایی محسوب شوند، که در این صورت ارائه مدرک تافل منتفی می شود.
این هم که این نوشته رسمی و جدی جدی نوشته شد و ادبیاتش با پست های دیگر متفاوت گردید، دلیل دارد:
از بس که در این مدت، انشاء ادبی تحویل این اساتید داده ام قلمم اینطوری شده است دیگر. 
تصمیم درستی را برایتان آرزومندم. خیلی به سرعت نگارش گردید. چون شب عید است و دوستان ایرانی بنده را نیز مفتخر فرموده و دعوت نموده اند به محفل گرمشان. عازم میهمانی هستم. کم و کاستی هایش را به بزرگواری خودتان ببخشید!
یاعلی!
/ 3 نظر / 48 بازدید
امین

عید سعید کریسمس بر شما رهروی آن حضرت مبارک باد...

فاطمه

سلام...اطلاعات خوبی بود. ولی من تصمیم ندارم برم کانادا...فعلا تو فکر پذیرش اتریش هستم اگر خدا قبول کند[لبخند] ولی مطالبتون واقعا جالب بود.

فرناز

سلا دوست عزیز ادرس وبلاگ شما رو خواهرم که در کانادا اقامت دارن فرستاد.من دانشجو هنر دانشگاه هنر اصفهانم با معدل الف.خیلی پی گیرم که پذیرش بگیرم اما نمی دونم چه جوری باید ارتباط بگیرم و چه چیزایی لازم هست.